Instruktorky

Petra Marečková

Petra Marečková

POZITIVNÍ MOTIVACE - AGILITY - AGILITY PŘÍPRAVKA - TRÉNINKY S REAKTIVNÍMI PSY (RUDICE)

 

Každý psík je originál, a každý z mých psů mně naučil něco jiného... S mojí první fenkou Ájkou jsem ze začátku měla problém s motivací na agility, bojovala jsem s její nenažraností a baštěním všeho možného venku. A s mým borderákem jsem se zasekla v tréninku agility a bojovala s nevraživostí na psy a pasením lidí. "Klasika" cukr a bič nefungovala, naopak problémy zhoršovala. Období, že "ta Ájka je úplně blbá" naštěstí netrvalo moc dlouho :o). Z více stran se ke mně dostal, pro mě do té doby, nový způsob tréninku - klikr trénink. Nastalo obodbí zkoušení, učení se, čtení literatury, objíždění seminářů (které ostatně stále trvá - aneb čím víc toho vím, tak vím, že nic nevím ;o) ) a zjištění že "Ono to funguje"!

Dalším velkým krokem kupředu se stal můj reaktivní borderák Červík. Přes rok mně trvalo, než jsem odhalila všechny spouštěče, než jsem zjistila, jak s jeho reaktivitou efektivně pracovat, a něž jsme spolu našli společnou řeč při tréninku. Díky němu jsem začala více sledovat a studovat psí komunikaci. Po třech letech společné práce už máme většinu situací pod kontrolou a na slabinách stále pracujeme, takže nyní už i on dělá figuranta pejskům, kteří mají problém.

Trénovat jsem začala agility, což je pro mě je pro mě sport číslo jedna (agility dělám třináctým rokem). Po nějaké době jsem však zjistila, že nelze dělat agility bez kvalitních základů - motivace, pozornost, sebekontrola, takže jsem logicky před agility vsunula kurzy pozitivky. Baví mně však koketovat s dalšími sporty - treibballem a noseworkem, který hodně pomohl mému Červíkovi na zklidnění.

 

Mám tři psíky Červíka Cervus Draco Bohemia (BOC, nar. 2013), Jarečka (voříšek, původ a věk neznámý) a Čokoládu (mix čivavy z množírny)

 

Fotka uživatele Petra Marečková.Ájka (+2016) - canisterapeutický pes, ZOP, ZPU1Ájka byla a je mojí velkou učitelkou, díky ní jsem začala objevovat, že s pozitivkou může být každý pes nadšený do práce.
A3Ch Acid apple Koryfej (+2013) - canisterapeutický pes, ZOP, ZPU1, ZVOP, LA3 (A3Ch), Vícemistr MR agility družstev 2012. Sidík byl Pan Poctivka Dokonalý, úžasný a spolehlivý pejsek, bohužel kvůli nemoci odešel v šesti letech.
PSÍ PARK – Cejl 76, 602 00 BRNO – 777 967 582 – info@psipark.cz