Kalendář akcí

Sobota, 6. října 2018 -> Trénink umění naslouchat
Datum akce:Sobota 6. 10. 2018
Začátek:10.00
Konec:19.00
Cvičící:Přihlášeno 5 z 8Cena: 1800 Kč
Posluchač:Přihlášeno 1 z 8Cena: 1000 Kč
Lektor:Hanka Böhmová
Již se nelze se přihlásit.

Naslouchání je cestou k empatii a soucitu, a to si zaslouží naši klienti, psí pomocníci, ale i my sami. Všichni mluví (žádají, prosí, nesouhlasí, radují se, zlobí...). Jen je ne vždy uslyšíte ušima. Naše intuice nám napovídá, ale nevěříme jí, dáváme přednost rozumu. Pojďme se tedy ponořit do sebe a učit se naslouchat celou bytostí - všemi smysly a srdcem. Budeme společně rozebírat jednotlivá setkání lidí a psů a učit se z nich navzájem. Učit se naslouchat neverbálním komunikačním signálům i svým vnitřním pocitům. Učit se být svému psovi partnerem. Učit se důvěřovat sobě i svému psovi.

Většina aktivitu bude natáčená na video a bude možné se k zážitkům vracet a podrobně si je rozebrat. Přihlášením se na akci dáváte s natáčením souhlas a zároveň souhlasíte s tím, že natočený materiál může být i dále využíván ke vzdělávacím účelům.

Čeká vás:

- Průprava pro praktickou canisterapii. Jak pracovat s těžce postiženými klienty, kteří mají velmi omezené komunikační možnosti (prakticky nemluví, nehýbou se, nereagují). Jak umožnit psovi cítit se při setkání s různými typy klientů svobodně a uvolněně. Jak ovlivňují chování psa pamlsky? To vše zejména formou simulované CT praxe s figuranty.

- Cesta do hlubin duše vašeho psa - jaký vlastně je? Jak reaguje na nečekané podněty a jak mu můžete pomoci zvládat nejrůznější stresové situace? To vše si vyzkoušíte v simulovaných podmínkách při setkání se s velmi podezřele zírajícím plyšovým psem, při setkání s agresivním strašidlem apod.

- Lekce mezidruhové komunikace. Vypneme mluvidla a zkusíme to jinak - s plným soustředěním se na naše tělo, nebo se prostřednictvím her ponoříme do světa omezené komunikace a emocí.

Seminář je určen všem, kteří mají zájem rozšířit si své obzory v oblasti komunikace - se psy i s lidmi. Není nutné, aby se účastníci věnovali canisterapii, postačí, pokud vás tento obor zajímá.  Seminář je zaměřen na přípravu canisterapeutických týmů pro praxi, ale nabyté zkušenosti využije každý, kdo má zájem o harmonické soužití se svým psem. Seminář můžete využít i jako příležitost pro posouzení povahových vlastností vašeho psa a jeho vhodnosti pro canisterapeutickou praxi.

DŮLEŽITÉ - pes musí umět odpočívat samostatně v boudičce nebo v kleci. Budete totiž velmi často pracovat samostatně bez psů. Jiné dovednosti nejsou nutné, postačí, pokud pes s vámi rád spolupracuje i za přítomnosti jiných psů a lidí. Některé z aktivit budou probíhat venku! Pokud má váš pes problémy s blízkým setkáváním se s jinými psy v uzavřeném prostoru, bylo by vhodné počítat s jeho "ubytováním" v autě.

Časový harmonogram:

sobota 10 - 18 hodin
neděle 9 - 17 hodin (konec se může protáhnout)

Pauza na oběd zhruba 12.30-13.15

S sebou:

  • široký obojek nebo postroj
  • pevné vodítko
  • spoustu pamlsků, hračku
  • tužku, papír
  • přezůvky
  • látkový domeček nebo klec

Na oběd bude možnost hromadného objednání pizzy.

Zajímá Vás něco? Zaregistrujte se a zeptejte se!
PSÍ PARK – Cejl 76, 602 00 BRNO – 777 967 582 – info@psipark.cz