Kalendář akcí

Sobota, 21. září 2019 -> Konceptuální učení - jednodenní seminář
Datum akce:Sobota 21. 9. 2019
Začátek:9.00
Konec:15.00
Cvičící:Přihlášeno 1 z 4Cena: 1000 Kč
Necvičící:Přihlášeno 2 z 10Cena: 600 Kč
Lektor:Eva Kostková

Obsah semináře:

Luring, neboli navádění, shaping, neboli tvarování, capturing, neboli zachycení…. Tyto metody výcviku psů (a jistě mnohé další) všichni dobře známe. Konceptuální učení je však něco docela nového. Jedná se o metodu, která posouvá v rámci výcviku psů hranice mnohem dál, než kde jsme je kdy tušili. Nabízí nám nový pohled na myšlení zvířat a opět nám poskytuje i možnost posunout se ve vzájemném vztahu s naším psem mnohem dále. Jedná se o metodu, která podporuje ve zvířeti kreativní myšlení a zlepšuje jeho pozorovací schopnosti. Oproti klasickému shapingu umožňuje konceptuální trénink naučit zvíře provádět cílené chování bez toho, aby mu bylo dříve „naklikáno“, či jinak naučeno a to pouze na základě předem stanovených a naučených pravidel.

Na semináři se mimo jiné dozvíte:

  • Jaké jsou principy konceptuálního učení
  • Jaké jsou druhy konceptuálního učení
  • Jak je možné jej využít v praxi
  • Jak s ním začít, co potřebuje Váš pes znát, než se do něj pustíte
  • Jak naučit vašeho psa konceptuálnímu přemýšlení

Seminář se bude skládat ze dvou částí - dopolední část bude čistě teoretická, odpolední část bude věnována praktickým cvičením pro cvičící se psem. Pokud se budete účastnit semináře jako posluchač, můžete se zúčastnit pouze dopolední části, nebo jako pozorovatel i odpolední.

Pro účastníky se psem: je vhodné, aby Váš pes již znal následující – základní principy shapingu (tedy aby byl schopný aktivně sám nabízet chování), nultá varianta, schopnost soustředit se několik minut na trénink, schopnost reagovat čistě jen na slovní podněty, odložení. V případě, že Váš pes tyto věci neovládá, můžete se přihlásit samozřejmě také, ale je nutné počítat s tím, že strávíme většinu času praktické části právě nácvikem výše zmíněných dovedností.

Na seminář si prosím s sebou přineste

  •  klec, kennelku, nebo místo, kde Váš pes bude moci nerušeně odpočívat
  • hračku, pamlsky, jakékoliv další pomůcky, které při výcviku běžně používáte

Seminář bude vycházet z metodiky Kena Ramireze (UK) – "concept training"

Jako doplňující budou použity metodiky Toma Mitchela a Lauren Langman (UK) – "Naughty But Nice dog" a Claudie Fugazza (IT) – "Do as I do"

Zajímá Vás něco? Zaregistrujte se a zeptejte se!
PSÍ PARK – Cejl 76, 602 00 BRNO – 777 967 582 – info@psipark.cz