Yvona Rumpíková

Yvona Rumpíková

Se psy pracuji již 20 let. Věnuji se zejména pachovým pracím v záchranné kynologii a stopování, mám složeno 22 zkoušek výkonu s účastí na Mistrovství světa i Mistrovství republiky.

Prvním psem byl kříženec labradora jménem Bessy. Útulkář, ale fenečka s obrovským srdcem a chutí do práce. Druhým psem je australský ovčák a všechno co s tím souvisí :-) Kdo tralaláky zná, určitě se teď usmívá. S ním jsem se věnovala také obedience do úrovně OB1. Má výborný nos, ale je mírně labilní a při práci s ním bylo třeba objevit úplně jiné postupy než s Bess. Naučil a stále mě ještě učí... alespoň se člověk nenudí.. :o)

Každý pes je jiný a každý vyžaduje mírně odlišný přístup. Pracuji převážně metodou shapingu a pozitivní motivace, nebráním se ale i jiným postupům, pokud jsou pro řešení různých situací, které mohou v soužití se psy nastat, vhodné.

Profesně se věnuji prodeji krmiv a poradenstvím z oblasti výživy psů. Na portále www.mujpes.cz odpovídám na dotazy návštěvníku serveru ve výživářské poradně, organizuji také přednášky na téma výživy psů, volby vhodných krmiv nebo doplňků ke krmivu apod.

Vzdělání

  • Medlova lesnická a zemědělská univerzita v Brně, obor zootechnik
  • rekvalifikační kurz „Výcvikář a chovatel služebních a pracovních plemen psů“ v rozsahu 200hodin, ukončen závěrečnou zkouškou
Yvona Rumpíková