Obchod

Postroje → Free Motion

Free Motion
Free MotionFree MotionFree Motion

Free Motion

Zcela volné dýchací cesty. Optimálně rozložený tah. Nastavitelná velikost – padne každému psovi.

Free motion je postroj, který umožní psovi zvětšit rozsah pohybů a získat tak z každého kroku a z každého odrazu maximum. Postroj psovi netlačí na dýchací cesty a navíc umožňuje nastavení délky, šířky zad a hloubky hrudníku. Free motion padne každému psovi a  respektuje jeho přirozenou stavbu těla. To je důvod proč postroj Free motion používají i ti nejlepší světoví závodníci.

Jak správně nastavit postroj Free motion?
Nejprve je třeba nastavit správnou délku zad. Toho docílíme tak, že pomocí dvou popruhů posuneme smyčku, za kterou nás pes tahá (tažný bod), až ke kořeni ocasu. Oba dva popruhy musí být stejně dlouhé, aby se tažný bod neuchyloval k jedné nebo druhé straně. Popruhy po nastavení protáhneme dvakrát ocelovou přeskou, aby se zabránilo jejich vyklouznutí. Nastavení délky zad věnujte zvýšenou pozornost. Chybná délka tažného postroje je častou příčinou únavových zranění u psů. Elastické popruhy po stranách postroje slouží k tomu, aby nedocházelo k nežádoucímu pohybu tažného bodu. Stojí-li pes v klidu, nastavte je tak, aby byly v povoleném stavu. K jejich natahování dochází až při samotném běhu. Životnost postroje můžete prodloužit občasným vymácháním ve vlažné vodě.

Přečtěte si jak vznikl postroj Free Motion: Článek Free motion - když se věci dělají srdcem

Tabulka velikostí:

  3 4 5 6 7 8 9
otvor na hlavu 35 cm 40 cm 44 cm 48 cm 52 cm 56 cm 60 cm
Obvod krku psa 28-33 cm 33-36 cm 36-40cm 40-44 cm 44-48 cm 48-52 cm 52-56cm
Plemeno PRT, malý knírač kokršpaněl border kolie fena australský ovčák fena, drobný maďarský ohař maďarský ohař pes německý ohař, výmarský ohař Dobrman, německý ovčák

Obvod krku měřte krejčovským metrem. Rozsah obvodu krku je přibližný.

Délka hrudníku měřená mezi vrškem hrudní kosti a podpažní jamkou. Dostatečně dlouhá hrudní část spolehlivě zajistí, aby nedošlo k odírání psího podpaží.

Cena: 1690 Kč

Velikost:

Počet kusů skladem: 1
Další po objednávce za 3 dny


PSÍ PARK – Cejl 76, 602 00 BRNO – 777 967 582 – info@psipark.cz – obchodní podmínky